Selecteer een pagina

Koning Willem-Alexander heeft vandaag de Nationale Veteranenbegraafplaats Loenen geopend. Hierdoor is er nu een nationale begraafplaats waar veteranen bijgezet of begraven kunnen worden.

De koning maakte een wandeling over de begraafplaats. Hij sprak daarbij met verschillende mensen die hebben meegeholpen aan deze laatste rustplaats.

De begraafplaats ligt naast Nationaal Ereveld Loenen. Met de komst is een langgekoesterde wens van Nederlandse veteranen vervuld. Zij hebben al langer de behoefte aan een laatste rustplaats voor hun kameraden. Nederland telt zo’n 115.000 veteranen.

Bij de begraafplaats is een herdenkings- en educatiecentrum. Hier kunnen bezoekers zich laten informeren over de inzet van Nederlandse burgers en militairen tijdens de Tweede Wereldoorlog en internationale vredesmissies.