Selecteer een pagina

“Nog steeds worden er slachtoffers gevonden, geïdentificeerd en op 11 juli herbegraven. Vandaag zijn dat er 9”, vertelde minister Bijleveld-Schouten bij de Srebrenica-herdenking, gisteren op het Plein in Den Haag.

De volledige speech is hier terug te vinden.

Bij de herdenking waren verschillende Dutchbat-veteranen aanwezig, waaronder onze voorzitter.

Vanaf de herdenkingsplek was haar ministerie zichtbaar. De vlag hing halfstok. Het tekent de verbondenheid van Defensie met de verschrikkingen in Srebrenica, nu 25 jaar geleden. De genocide die daar in de moslim-enclave plaatsvond, kostte aan meer dan 8.000 slachtoffers het leven. Nederlandse militairen van het VN-bataljon Dutchbat 3 waren uitgezonden naar het gebied.

Bijleveld zou eigenlijk bij de begrafenis en herdenking in Potočari aanwezig zijn, maar vanwege coronabesmettingen in het gebied luisterde ze nu in Den Haag naar het voorlezen van de namen. En ze opende er een foto-expositie, die ook online te zien is.