Selecteer een pagina

In het kader van de uitreiking van de vaandelopschriften aanstaande zaterdag vertelt sergeant-majoor van de mariniers Ammie over een van zijn ervaringen op missie in Afghanistan. In het verlengde hiervan legt hij uit wat het vaandel van het Korps Mariniers voor hem betekent.

Het Korps Mariniers heeft het vaandelopschrift ‘Helmand, Kandahar en Uruzgan’ erbij gekregen. Deze eervolle vermelding heeft Korps Mariniers Mariniers verdiend voor het uitvoeren van speciale en reguliere gevechtsoperaties van 2006 tot 2010 in Afghanistan. Het totaal aantal vaandelopschriften van het Korps Mariniers komt hiermee op 12. Eerder ontving het Korps Marineirs vaandelopschriften voor onder meer Chatham, Kijkduin, Rotterdam, Javazee, en Nieuw-Guinea.

Zie voor meer informatie de website van Defensie